SFF2004G
SFF2004G Taiwan Semiconductor Corporation
SFF2001G SERIES_I2105.pdf
Виробник: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE GEN PURP 200V 20A ITO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 35 ns
Technology: Standard
Capacitance @ Vr, F: 90pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 20A
Supplier Device Package: ITO-220AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 975 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 200 V