SLC4-F14-016
SLC4-F14-016 TE Connectivity AMP Connectors
product-2437979-1.datasheet.pdf
Виробник: TE Connectivity AMP Connectors
Description: LIGHT CURTAIN
Packaging: Box
Operating Temperature: -20°C ~ 55°C
Voltage - Supply: 24VDC
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Protection: Finger
Detection Capability: 14mm
Protective Height: 160mm
Operating Range: 0 ~ 6.0m
Number of Beams: 15
на замовлення 1 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TE CONNECTIVITY - SLC4-F14-016 - Sicherheitslichtvorhang, Auflösung: 14mm, PL e, Stufe 4, SIL3, SIL CL3, 15, 160 mm, 6 m, tariffCode: 90314990, rohsCompliant: YES, Zulassungen/Standards: CE, UKCA, cULus, TÜV, Geschützte Höhe: 160mm, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Strahlabstand: -, isCanonical: Y, IP-Schutzart: IP65, IP67, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Leistungspegel: PL e, Steuerausgangstyp: 2PNP, Sicherheits-Integritätslevel: SIL3, SIL CL3, Sicherheitsvorhang: Stufe 4, Produktpalette: SLC4 Series, Erfassungsreichweite, max.: 6m, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Anzahl der Strahlen: 15, Versorgungsspannung, max.: 24VDC, SVHC: Lead (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SLC4-F14-016 SLC4-F14-016 Виробник : TE CONNECTIVITY 4159858.pdf Description: TE CONNECTIVITY - SLC4-F14-016 - Sicherheitslichtvorhang, Auflösung: 14mm, PL e, Stufe 4, SIL3, SIL CL3, 15, 160 mm, 6 m
tariffCode: 90314990
rohsCompliant: YES
Zulassungen/Standards: CE, UKCA, cULus, TÜV
Geschützte Höhe: 160mm
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Strahlabstand: -
isCanonical: Y
IP-Schutzart: IP65, IP67
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Leistungspegel: PL e
Steuerausgangstyp: 2PNP
Sicherheits-Integritätslevel: SIL3, SIL CL3
Sicherheitsvorhang: Stufe 4
Produktpalette: SLC4 Series
Erfassungsreichweite, max.: 6m
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Anzahl der Strahlen: 15
Versorgungsspannung, max.: 24VDC
SVHC: Lead (25-Jun-2025)
на замовлення 1 шт:
Кількість Ціна
Description: Safety light curtain; H: 213mm; 3÷6m; IP65,IP67; SLC4; 24VDC; M12
Manufacturer series: SLC4
IP rating: IP65; IP67
Connection: M12
Kind of output 2: PNP
Kind of output 1: PNP
Kit contents: receiver; transmitter
Type of sensor: safety light curtain
Operation mode: transmitter-receiver
Operating temperature: -30...55°C
Height: 213mm
Switched current, max.: 400mA
Range: 3...6m
Supply voltage: 24V DC
Sensors features: finger protection
Safety category: 4
Resolution: 14mm