SSJ12R04
SSJ12R04 TE Connectivity
1825282-1.pdf
Виробник: TE Connectivity
Category: Slide Switches
Description: Switch: slide; Pos: 2; SPDT; 0.1A/12VDC; ON-ON; THT; 10.2x4.3x5mm
Operating temperature: -20...70°C
Mounting: THT
Contact plating: nickel plated; silver plated
Switching method: ON-ON
Contacts configuration: SPDT
Knob height: 2.5mm
Body dimensions: 10.2x4.3x5mm
Max. contact resistance:: 100mΩ
DC contacts rating @R: 0.1A / 12V DC
Stable positions number: 2
Number of positions: 2
Mechanical durability: 10000 cycles
Leads: angled; for PCB
Contact material: copper
Type of switch: slide
на замовлення 76 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 6
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Slide Switches, Description: Switch: slide; Pos: 2; SPDT; 0.1A/12VDC; ON-ON; THT; 10.2x4.3x5mm, Operating temperature: -20...70°C, Mounting: THT, Contact plating: nickel plated; silver plated, Switching method: ON-ON, Contacts configuration: SPDT, Knob height: 2.5mm, Body dimensions: 10.2x4.3x5mm, Max. contact resistance:: 100mΩ, DC contacts rating @R: 0.1A / 12V DC, Stable positions number: 2, Number of positions: 2, Mechanical durability: 10000 cycles, Leads: angled; for PCB, Contact material: copper, Type of switch: slide.