SUD50P10-43L-E3
SUD50P10-43L-E3 Vishay Siliconix
sud50p10.pdf
Виробник: Vishay Siliconix
Description: MOSFET P-CH 100V 37.1A TO252
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: P-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 37.1A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 43mOhm @ 9.2A, 10V
Power Dissipation (Max): 8.3W (Ta), 136W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 3V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-252AA
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 160 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 4600 pF @ 50 V
на замовлення 7900 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET P-CH 100V 37.1A TO252, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: P-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 37.1A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 43mOhm @ 9.2A, 10V, Power Dissipation (Max): 8.3W (Ta), 136W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 3V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-252AA, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 160 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 4600 pF @ 50 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SUD50P10-43L-E3 SUD50P10-43L-E3 Виробник : Vishay sud50p10.pdf Trans MOSFET P-CH 100V 9.2A 3-Pin(2+Tab) DPAK
на замовлення 26 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
SUD50P10-43L-E3 SUD50P10-43L-E3 Виробник : VISHAY sud50p10.pdf Description: VISHAY - SUD50P10-43L-E3 - Leistungs-MOSFET, p-Kanal, 100 V, 38 A, 0.043 ohm, TO-252AA, Oberflächenmontage
tariffCode: 85412900
Transistormontage: Oberflächenmontage
Drain-Source-Spannung Vds: 100V
rohsCompliant: YES
Dauer-Drainstrom Id: 38A
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
MSL: -
usEccn: EAR99
Gate-Source-Schwellenspannung, max.: 3V
euEccn: NLR
Verlustleistung: 136W
Bauform - Transistor: TO-252AA
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Produktpalette: -
productTraceability: No
Kanaltyp: p-Kanal
Rds(on)-Prüfspannung: 10V
Betriebstemperatur, max.: 175°C
Drain-Source-Durchgangswiderstand: 0.043ohm
SVHC: Lead (21-Jan-2025)
Мінімальне замовлення: 5
SUD50P10-43L-E3 SUD50P10-43L-E3 Виробник : VISHAY sud50p10.pdf Category: SMD P channel transistors
Description: Transistor: P-MOSFET; TrenchFET®; unipolar; -100V; -37.1A; 95W
Kind of channel: enhancement
Mounting: SMD
Type of transistor: P-MOSFET
Technology: TrenchFET®
Polarisation: unipolar
Drain-source voltage: -100V
Drain current: -37.1A
Pulsed drain current: -40A
Gate charge: 160nC
On-state resistance: 43mΩ
Gate-source voltage: ±20V
Power dissipation: 95W
Kind of package: reel; tape
Case: DPAK; TO252
на замовлення 886 шт:
Мінімальне замовлення: 3
SUD50P10-43L-E3 SUD50P10-43L-E3 Виробник : Vishay Siliconix sud50p10.pdf Description: MOSFET P-CH 100V 37.1A TO252
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: P-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 3V @ 250µA
Part Status: Active
Vgs (Max): ±20V
Мінімальне замовлення: 2
SUD50P10-43L-E3 SUD50P10-43L-E3 Виробник : Vishay Semiconductors sud50p10.pdf MOSFETs 100V 37A 136W 43mohm @ 10V
Мінімальне замовлення: 2
на замовлення 26 шт:
SUD50P10-43L-E3 Виробник : Vishay sud50p10.pdf Trasistor P-MOSFET; 100V; 20V; 48mOhm; 37,1A; 136W; -55°C ~ 175°C; Substitute: SUD50P10-43L-GE3; SUD50P10-43L-E3; SUD50P10-43L TSUD50P10-43L
кількість в упаковці: 10 шт
на замовлення 40 шт:
Мінімальне замовлення: 10
товару немає в наявності
SUD50P10-43L-E3 Виробник : Vishay Siliconix SUD50P10-43.pdf MOSFET P-CH 100V 37.1A TO252 Група товару: Транзистори Од. вим: шт