Продукція > VISHAY > SUP70101EL-GE3
SUP70101EL-GE3
SUP70101EL-GE3 VISHAY
sup70101el.pdf
Виробник: VISHAY
Category: THT P channel transistors
Description: Transistor: P-MOSFET; TrenchFET®; unipolar; -100V; -120A; 375W
Kind of package: tube
Kind of channel: enhancement
Type of transistor: P-MOSFET
Mounting: THT
Case: TO220AB
Technology: TrenchFET®
Polarisation: unipolar
Pulsed drain current: -240A
Drain current: -120A
Drain-source voltage: -100V
Gate charge: 0.19µC
On-state resistance: 15mΩ
Gate-source voltage: ±20V
Power dissipation: 375W
на замовлення 190 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET P-CH 100V 120A TO220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: P-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 120A (Tc), Power Dissipation (Max): 375W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-220AB, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 190 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 7000 pF @ 50 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SUP70101EL-GE3 SUP70101EL-GE3 Виробник : Vishay Siliconix sup70101el.pdf Description: MOSFET P-CH 100V 120A TO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: P-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 120A (Tc)
Power Dissipation (Max): 375W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-220AB
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 190 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 7000 pF @ 50 V
на замовлення 2920 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
SUP70101EL-GE3 SUP70101EL-GE3 Виробник : Vishay sup70101el.pdf Trans MOSFET P-CH 100V 120A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB
на замовлення 190 шт:
Мінімальне замовлення: 50
SUP70101EL-GE3 SUP70101EL-GE3 Виробник : Vishay Semiconductors sup70101el.pdf MOSFETs -100V Vds 20V Vgs TO-220AB
на замовлення 245 шт:
Мінімальне замовлення: 39
на замовлення 245 шт:
Мінімальне замовлення: 3
SUP70101EL-GE3 Виробник : Vishay Siliconix sup70101el.pdf MOSFET P-CH 100V 120A TO220AB Група товару: Транзистори Од. вим: шт