Продукція > VISHAY > SUP90N06-6M0P-E3
SUP90N06-6M0P-E3
SUP90N06-6M0P-E3 Vishay
sup90n06.pdf
Виробник: Vishay
Trans MOSFET N-CH 60V 90A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB
на замовлення 103 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: VISHAY - SUP90N06-6M0P-E3 - Leistungs-MOSFET, n-Kanal, 60 V, 90 A, 0.006 ohm, TO-220AB, Durchsteckmontage, tariffCode: 85412900, Transistormontage: Durchsteckmontage, Drain-Source-Spannung Vds: 60V, rohsCompliant: YES, Dauer-Drainstrom Id: 90A, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, usEccn: EAR99, Gate-Source-Schwellenspannung, max.: 2.5V, euEccn: NLR, Verlustleistung: 3.75W, Bauform - Transistor: TO-220AB, Anzahl der Pins: 3Pin(s), Produktpalette: -, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Kanaltyp: n-Kanal, Rds(on)-Prüfspannung: 10V, Betriebstemperatur, max.: 175°C, Drain-Source-Durchgangswiderstand: 0.006ohm, SVHC: Lead (07-Nov-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SUP90N06-6M0P-E3 SUP90N06-6M0P-E3 Виробник : VISHAY VISHS92629-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: VISHAY - SUP90N06-6M0P-E3 - Leistungs-MOSFET, n-Kanal, 60 V, 90 A, 0.006 ohm, TO-220AB, Durchsteckmontage
tariffCode: 85412900
Transistormontage: Durchsteckmontage
Drain-Source-Spannung Vds: 60V
rohsCompliant: YES
Dauer-Drainstrom Id: 90A
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
usEccn: EAR99
Gate-Source-Schwellenspannung, max.: 2.5V
euEccn: NLR
Verlustleistung: 3.75W
Bauform - Transistor: TO-220AB
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Produktpalette: -
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Kanaltyp: n-Kanal
Rds(on)-Prüfspannung: 10V
Betriebstemperatur, max.: 175°C
Drain-Source-Durchgangswiderstand: 0.006ohm
SVHC: Lead (07-Nov-2024)
на замовлення 127 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
SUP90N06-6M0P-E3 SUP90N06-6M0P-E3 Виробник : Vishay / Siliconix sup90n06.pdf MOSFETs 60V 90A 272W 6.0mohm @ 10V
Мінімальне замовлення: 2
SUP90N06-6M0P-E3 SUP90N06-6M0P-E3 Виробник : Vishay Siliconix sup90n06.pdf Description: MOSFET N-CH 60V 90A TO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 90A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 6mOhm @ 20A, 10V
Power Dissipation (Max): 3.75W (Ta), 272W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4.5V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-220AB
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 60 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 120 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 4700 pF @ 30 V
на замовлення 6 шт:
SUP90N06-6M0P-E3 SUP90N06-6M0P-E3 Виробник : Vishay sup90n06.pdf Trans MOSFET N-CH 60V 90A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB
на замовлення 103 шт:
SUP90N06-6M0P-E3 sup90n06.pdf
SUP90N06-6M0P-E3 Виробник : VISHAY sup90n06.pdf Category: THT N channel transistors
Description: Transistor: N-MOSFET; TrenchFET®; unipolar; 60V; 90A; Idm: 240A
Type of transistor: N-MOSFET
Technology: TrenchFET®
Polarisation: unipolar
Drain-source voltage: 60V
Drain current: 90A
Power dissipation: 272W
Case: TO220AB
Gate-source voltage: ±20V
On-state resistance: 10mΩ
Mounting: THT
Gate charge: 0.12µC
Kind of package: tube
Kind of channel: enhancement
Pulsed drain current: 240A