T90N1D42-12
T90N1D42-12 TE Connectivity
eng_cs_1308242_gpr_catalog_americas_0303.pdf
Виробник: TE Connectivity
Power Relay 12VDC 30A SPST-NO(30.5x24.13x17.27)mm THT
на замовлення 408 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 38
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 77 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 277VAC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 15 ms, Part Status: Obsolete, Coil Insulation: Class F, Approval Agency: CSA, UR, Load - Max Switching: 4155VA.
Інші пропозиції T90N1D42-12
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
T90N1D42-12 T90N1D42-12 Виробник : POTTER&BRUMFIELD - TE CONNECTIVITY T90_Rev0214.pdf Description: POTTER&BRUMFIELD - TE CONNECTIVITY - T90N1D42-12 - Leistungsrelais, SPST-NO, 12 VDC, 30 A, T90, Durchsteckmontage
Zulassungen & Normen: CSA, UL
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
Spulentyp: -
Kontaktmaterial: Silber-Cadmium-Oxid
Kontaktstrom: 30
Spulenwiderstand: 155
Kontaktspannung V DC: -
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: T90
Spulenspannung: 12
Kontaktkonfiguration: SPST-NO
Kontaktspannung V AC: 277
SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)
на замовлення 1 шт:
T90N1D42-12 T90N1D42-12 Виробник : TE Connectivity Potter & Brumfield Relays T90_Rev0214.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 77 mA
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 277VAC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 15 ms
Part Status: Obsolete
Coil Insulation: Class F
Approval Agency: CSA, UR
Load - Max Switching: 4155VA
товару немає в наявності
T90N1D42-12 T90N1D42-12 Виробник : TE Connectivity / P&B NG_DS_1308242_T90_0214_T90-712562.pdf General Purpose Relays RELAY PWR SPST 30A 12VDC PCB