T92P7A22-24
T92P7A22-24 TE Connectivity
eng_ds_1308242_t92_0421.pdf
Виробник: TE Connectivity
Power Relay 24VAC 40A DPST-NO(68.58mm 34.54mm 37.97mm) Flange
на замовлення 240 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 10
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TE CONNECTIVITY - POTTER&BRUMFIELD - T92P7A22-24 - Leistungsrelais, DPST-NO, 24 VAC, 40 A, T92 Series, Panelmontage, Monostabil, tariffCode: 85364110, rohsCompliant: Y-EX, Relaisanschlüsse: Steckbar, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Spulentyp: Monostabil, Kontaktmaterial: Silber-Cadmium-Oxid, isCanonical: Y, Kontaktstrom: 40A, usEccn: EAR99, Spulenwiderstand: 36.6ohm, euEccn: NLR, Kontaktspannung V DC: -, Relaismontage: Panelmontage, Produktpalette: T92 Series, productTraceability: No, Spulenspannung: 24VAC, Kontaktkonfiguration: DPST-NO, Kontaktspannung V AC: 277V, SVHC: Cadmium oxide (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
T92P7A22-24 T92P7A22-24 Виробник : TE Connectivity Potter & Brumfield Relays DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=1308242_T92&DocType=DS&DocLang=English Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 30A 24V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 24VAC
Operating Temperature: -55°C ~ 65°C
Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Approval Agency: UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 167 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VAC
Must Operate Voltage: 19.2 VAC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 15 ms
Coil Insulation: Class F
Load - Max Switching: 18000VA
на замовлення 4507 шт:
Кількість Ціна
T92P7A22-24 T92P7A22-24 Виробник : TE Connectivity eng_ds_1308242_t92_0421.pdf Power Relay 24VAC 40A DPST-NO(68.58mm 34.54mm 37.97mm) Flange
на замовлення 240 шт:
Мінімальне замовлення: 9
T92P7A22-24 T92P7A22-24 Виробник : TE Connectivity / P&B DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=1308242_T92&DocType=DS&DocLang=English Plug-in Relays DPST-NO PNL MT 24VAC
на замовлення 290 шт:
T92P7A22-24 T92P7A22-24 Виробник : TE CONNECTIVITY - POTTER&BRUMFIELD DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=1308242_T92&DocType=DS&DocLang=English Description: TE CONNECTIVITY - POTTER&BRUMFIELD - T92P7A22-24 - Leistungsrelais, DPST-NO, 24 VAC, 40 A, T92 Series, Panelmontage, Monostabil
tariffCode: 85364110
rohsCompliant: Y-EX
Relaisanschlüsse: Steckbar
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber-Cadmium-Oxid
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 40A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 36.6ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: -
Relaismontage: Panelmontage
Produktpalette: T92 Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VAC
Kontaktkonfiguration: DPST-NO
Kontaktspannung V AC: 277V
SVHC: Cadmium oxide (25-Jun-2025)
на замовлення 198 шт: