TN2404K-T1-E3
TN2404K-T1-E3 Vishay Siliconix
tn2404k.pdf
Виробник: Vishay Siliconix
Description: MOSFET N-CH 240V 200MA SOT23-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 200mA (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 4Ohm @ 300mA, 10V
Power Dissipation (Max): 360mW (Ta)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 250µA
Supplier Device Package: SOT-23-3 (TO-236)
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 2.5V, 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 240 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 8 nC @ 10 V
на замовлення 31500 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET N-CH 240V 200MA SOT23-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 200mA (Ta), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 4Ohm @ 300mA, 10V, Power Dissipation (Max): 360mW (Ta), Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 250µA, Supplier Device Package: SOT-23-3 (TO-236), Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 2.5V, 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 240 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 8 nC @ 10 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
TN2404K-T1-E3 TN2404K-T1-E3 Виробник : Vishay tn2404k.pdf Trans MOSFET N-CH 240V 0.2A 3-Pin SOT-23 T/R
Кількість Ціна
TN2404K-T1-E3 TN2404K-T1-E3 Виробник : Vishay Semiconductors tn2404k.pdf MOSFETs 240V 0.2A 4.0Ohm
Мінімальне замовлення: 10
Мінімальне замовлення: 359
TN2404K-T1-E3 TN2404K-T1-E3 Виробник : VISHAY tn2404k.pdf Category: SMD N channel transistors
Description: Transistor: N-MOSFET; TrenchFET®; unipolar; 240V; 0.16A; 0.23W
Kind of channel: enhancement
Mounting: SMD
Case: SOT23
Type of transistor: N-MOSFET
Kind of package: reel; tape
Technology: TrenchFET®
Polarisation: unipolar
Gate charge: 4.87nC
Drain current: 0.16A
Power dissipation: 0.23W
On-state resistance:
Gate-source voltage: ±20V
Drain-source voltage: 240V
на замовлення 672 шт:
Мінімальне замовлення: 6
TN2404K-T1-E3 TN2404K-T1-E3 Виробник : Vishay Siliconix tn2404k.pdf Description: MOSFET N-CH 240V 200MA SOT23-3
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 250µA
Part Status: Active
Vgs (Max): ±20V
Мінімальне замовлення: 4
товару немає в наявності
товару немає в наявності
TN2404K-T1-E3 Виробник : Vishay tn2404k.pdf MOSFET N-CH 240V 200MA SOT23-3 Група товару: Транзистори Од. вим: шт