VN2410L-G
VN2410L-G MICROCHIP TECHNOLOGY
VN2410-N-Channel-Enhancement-Mode-Vertical-DMOS-FET-Data-Sheet-20006534A.pdf
Виробник: MICROCHIP TECHNOLOGY
Category: THT N channel transistors
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 240V; 190mA; Idm: 1.7A; 1W; TO92
Mounting: THT
Type of transistor: N-MOSFET
Polarisation: unipolar
Drain current: 0.19A
Power dissipation: 1W
Pulsed drain current: 1.7A
On-state resistance: 10Ω
Gate-source voltage: ±20V
Drain-source voltage: 240V
Case: TO92
Kind of package: bulk
Kind of channel: enhancement
на замовлення 586 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 7
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MICROCHIP - VN2410L-G - Leistungs-MOSFET, n-Kanal, 240 V, 190 mA, 10 ohm, TO-92, Durchsteckmontage, tariffCode: 85412900, Transistormontage: Durchsteckmontage, Drain-Source-Spannung Vds: 240V, rohsCompliant: YES, Dauer-Drainstrom Id: 190mA, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, MSL: -, usEccn: EAR99, Gate-Source-Schwellenspannung, max.: 2V, euEccn: NLR, Verlustleistung: 1W, Bauform - Transistor: TO-92, Anzahl der Pins: 3Pin(s), Produktpalette: -, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Kanaltyp: n-Kanal, Rds(on)-Prüfspannung: 10V, Betriebstemperatur, max.: 150°C, Drain-Source-Durchgangswiderstand: 10ohm, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
VN2410L-G VN2410L-G Виробник : Microchip Technology vn2410c081913.pdf Trans MOSFET N-CH Si 240V 0.19A 3-Pin TO-92 Bag
на замовлення 1001 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 169
VN2410L-G VN2410L-G Виробник : Microchip Technology VN2410-N-Channel-Enhancement-Mode-Vertical-DMOS-FET-Data-Sheet-20006534A.pdf Description: MOSFET N-CH 240V 190MA TO92-3
Packaging: Bag
Package / Case: TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 190mA (Tj)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 10Ohm @ 500mA, 10V
Power Dissipation (Max): 1W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 1mA
Supplier Device Package: TO-92-3
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 2.5V, 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 240 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 125 pF @ 25 V
Мінімальне замовлення: 4
VN2410L-G VN2410L-G Виробник : Microchip Technology VN2410_N_Channel_Enhancement_Mode_Vertical_DMOS_FET_Data_Sheet_20006534A.pdf MOSFETs 240V 10Ohm
на замовлення 865 шт:
Мінімальне замовлення: 5
VN2410L-G VN2410L-G Виробник : MICROCHIP VN2410%20C081913.pdf Description: MICROCHIP - VN2410L-G - Leistungs-MOSFET, n-Kanal, 240 V, 190 mA, 10 ohm, TO-92, Durchsteckmontage
tariffCode: 85412900
Transistormontage: Durchsteckmontage
Drain-Source-Spannung Vds: 240V
rohsCompliant: YES
Dauer-Drainstrom Id: 190mA
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
MSL: -
usEccn: EAR99
Gate-Source-Schwellenspannung, max.: 2V
euEccn: NLR
Verlustleistung: 1W
Bauform - Transistor: TO-92
Anzahl der Pins: 3Pin(s)
Produktpalette: -
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Kanaltyp: n-Kanal
Rds(on)-Prüfspannung: 10V
Betriebstemperatur, max.: 150°C
Drain-Source-Durchgangswiderstand: 10ohm
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 424 шт:
Мінімальне замовлення: 10
на замовлення 825 шт:
Мінімальне замовлення: 113
товару немає в наявності
VN2410L-G Виробник : Microchip VN2410-N-Channel-Enhancement-Mode-Vertical-DMOS-FET-Data-Sheet-20006534A.pdf TO-92 MOSFET, N-CHANNEL ENHANCEMENT-MODE, 240V, 10 Ohm Група товару: Транзистори Од. вим: шт
товару немає в наявності
VN2410LG VN2410LG Виробник : onsemi VN2410L.pdf Description: MOSFET N-CH 240V 200MA TO92-3
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-226-3, TO-92-3 Long Body
Mounting Type: Through Hole
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 200mA (Ta)
Power Dissipation (Max): 350mW (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2V @ 1mA
Supplier Device Package: TO-92 (TO-226)
Part Status: Obsolete
Vgs (Max): ±20V
VN2410LG VN2410LG Виробник : onsemi VN2410L_D-2320203.pdf MOSFET 240V 200mA N-Channel